Історія української федерації
- Подробности
- Категория: Это интересно
- Опубликовано: 03.11.2015 14:13
Історія української федерації
Труханов Г.Л.
Президент Національної української федерації таїландського боксу Муей Тай
РИЧКО В.
Перший Віце-президент Національної української федерації таїландського боксу Муей Тай,
перший віце-президент Європейської федерації Муей Тай,
заслужений тренер України, міжнародний кваліфікаційний інструктор з Муей Тай.
Таїландський бокс Муей Тай, як вид єдиноборств став активно розвиватися в Україні с1989 року. Завдяки активній роботі проводиться Ричко В. і Бородіна В. в Одесі створюється Одеське об'єднання східних єдиноборств, в якому активно розвивається Муей Тай, пропагандистом якого був Федоров В.
До речі, 1990 року, завдяки зусиллям представників Одеського об'єднання східних єдиноборств, був встановлений контакт з Європейською асоціацією Муей Тай. Протягом першої половини 1991 року, на запрошення президента цієї організації Т. Харінка, і завдяки активній допомозі одесита-бізнесмена Всеволода Лисовицька, одесити двічі побували в Амстердамі (Голландія), де брали участь в інструктивних Кураса з таїландського боксу, а представляється ними Одеське об'єднання східних єдиноборств стало повноправним членом Європейської асоціації Муей Тай.
У червні 1991 року, завдяки зусиллям Бородіна В. був організований і проведений перший професійний бій з Муей Тай між болгарським тайбоксёром Івайло Горлечка і Олегом Мінто, представником Одеського злуки східних єдиноборств. У другому раунді технічним нокаутом переміг Мінто О. Таким чином було покладено початок розвитку професійного Муей Тай на Україні. На жаль Федоров В. та Бородін В. емігрувавши в цьому ж році відповідно до Голландії і США, не змогли далі брати участь в становленні і розвитку Муей Тай в Україні. Восени 1991 року Ричко В.І. за запрошенням секретаря Європейської асоціації Муей Тай Детлефа Тюрнау, відвідує Німеччини, де успішно проходить інструкторський семінар з Муей Тай, і в грудні 1991 році створює в Одесі перший на Україні офіційно зареєстрований спортивний клуб таїландського боксу "Муей Тай". З цього моменту Муей Тай отримує на Україні офіційний статус, і починає активно розвиватися вже як вид спорту.
Протягом 1991 - 1992 років український Муей Тай стає членом усіх міжнародних організацій існуючих на той час і розвиваючих Муей Тай це, Всесвітня асоціація Муей Тай (WMTA), Міжнародна асоціація Муей Тай (IMTA), Європейська асоціація Муей Тай (EMTA).
Перші перемоги бійців одеського клубу "Муей Тай" тісно пов'язані з ім'ям одесита-бізнесмена, директора ПП "Авангард" Юрія Єфімова, який був генеральним спонсором здебільшого, проводяться клубом "Муей Тай" спортивних заходів та надавав фінансову допомогу, як в життєдіяльності клубу " Муей Тай ", так і в становленні нового виду спорту таїландського боксу Муей Тай в Україні.
У квітні 1993 року в Бангкоку (Таїланд) українські тайбоксёри вперше взяли участь в першому міжнародному турнірі з Муей Тай серед любителів. Команда Україна була представлена чотирма спортсменами. Але тільки два з них стали на п'єдестал. Це були представники Одеського клубу тайбокса "Муей Тай", Чорнолуцький Сергій (друге місце 75 кг.) Та Павлов Віталій (третє місце 71 кг). Цей міжнародний турнір був організований урядом Таїланду спільно з Аматорської асоціацією Муей Тай Таїланду (АМТАТ). В рамках турніру відбулася установча конференція Міжнародної федерації любительського Муей Тай (IFMA), що поклало початок розвитку аматорського Муей Тай на міжнародному рівні.
У січні 1994 року в спортивному комплексі Хуа Марк (Бангкок) були проведені перші міжнародні курси з Муей Тай для тренеров і суддів, організовані урядом Таїланду спільно з IFMA і AMTAT. У них взяли участь одесити і кияни, які представляли Україну. На цих курсах відбулося перше близьке знайомство з технікою, тактикою, методикою викладання Муей Тай, представленої кращими тайськими викладачами та тренерами цього виду спорту. У травні 1994 року в м Наконсі Тамарад (Таїланд) AMTAT спільно з IFMA був проведений другий міжнародний турнір з Муей Тай серед любителів. Першу золоту медаль в історії українського Муей Тай приніс українській команді вихованець одеського клубу тайбокса "Муей Тай" Павло Євтушенко. Крім нього ще чотири його одноклубника принесли команді України "2 срібні та 2 бронзові медалі.
У липні 1994 року в Одесі, була проведена матчева зустріч з Муей Тай між командами України та Таїланду. У впертій боротьбі з рахунком 3: 2 перемогла команда України.
І ось грудень 1994 року м Чантабурі (Таїланд) 1-ї Чемпіонат Світу з Муей Тай серед любителів, організований Міжнародної федерацією аматорського Муей Тай (IFMA). Кращі з кращих тайбоксёров з різних країн світу приїхали на цю історичну подію аматорського Муей Тай. Одну золоту та дві бронзові медалі і п'яте загальнокомандне місце з 23 команд, такий підсумок виступу української команди, яка знову ж таки була представлена спортсменами Одеського клубу тайбокса "Муей Тай", Павло Євтушенко став першим в історії України Чемпіоном Світу з Муей Тай в ваговій категорії 81 кг. Сергій Чорнолуцький - бронзовий призер (75 кг.), Віталій Павлов - бронзовий призер (71кг).
Це був підсумок величезної роботи і великий успіх українського тайбокса, який підтвердив своє місце серед країн-лідерів цього виду спорту. Одеський клуб таїландського боксу "Муай Тай" в період з 1992 - 1994 роки організовує і проводить дев'ять міжнародних турнірів з Муей Тай за участю спортсменів з ближнього і далекого зарубіжжя. З метою реклами і пропаганди цього виду спорту в 1992 році видається, і практично за один місяць розкуповується книга Ричко В.І. "Муей Тай - таїландський бокс". У 1994 році газета "Молодь України" друкує рубрику "Таїландський бокс - уроки Віталія Ричко", в якій протягом кількох місяців знайомить молодь України з цим новим і прекрасним видом спорту.
Завдяки цьому різко зростає інтерес до таїландського боксу Муей Тай і в багатьох містах України створюються клуби та секції з Муей Тай. Це Одеса, Дніпропетровськ, Донецьк, Черкаси, Севастополь, Ялта, Львів, Київ, Ужгород, Кривий Ріг, Луганськ, Мелітополь, Саки, Херсон, Миколаїв, Сімферополь. Встановлюються контакти, йде обмін інформацією між клубами та секціями.
У червні 1995 р в Україні була створена Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай (УФТБМТ), свідоцтво № 661 від 22.06.1995 р. З цього моменту таїландський бокс Муейтай отримує в Україні офіційний статус і починає активно розвиватися як вид спорту. Керівництво федерації очолив Геннадій Леонідович Труханов (Заслужений працівник фізичної культури і спорту України).
У вересні 1997 р відкривається перший в Україні Дитячо-юнацький спортивний центр таїландського боксу.
У січні 2000 р за великі досягнення в розвитку таїландського боксу Муейтай як в Україні, так і в світі, Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай отримує статус Національної спортивної федерації (Свідоцтво № 26 від 28.01.2000 р), згідно з яким отримує від держави в особі Держкомспорту України ексклюзивні права:
- на розвиток таїландського боксу Муейтай в Україні;
- на проведення в Україні міжнародних і національних змагань з цього виду спорту;
- представляти Україну у всіх міжнародних організаціях з цього виду спорту.
Керуючий склад Української національної федерації з таїландського боксу Муей-Тай на 2012 рік:
Президент - Труханів Геннадій Леонідович
Віце-президент - Євтушенко Павло Сергійович
Віце-президент - Іванчо Андрій Андрійович
Виконавчий директор - Дубов Іван Іванович
Головний секретар - Ісмоілова Олена Андріївна
Українська національна федерація таїландського боксу Муей Тай співпрацює з:
- Міжнародною федерацією аматорського Муей Тай (IFMA), в якій президент УНФТБМТ, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Труханів Г.Л. є віце-президентом IFMA.
- Світовий асоціацією кік-боксингу (WAKO).
- Європейською федерацією Муей Тай (EMF).
УНФТБМТ налічує понад 20 тисяч спортсменів з усієї України. Федерацією вже відкрито 19 обласних осередків по всій Україні: Одеська, Миколаївська, Херсонська, АР Крим, Луганська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Запорізька, Донецька, Харківська, Львівська, Черкаська, Чернігівська, Волинська, Сумська, Київська, Полтавська області, а також міста Київ і Севастополь.
Вихованці УНФТБМТ, зокрема збірна команда України з таїландського боксу Муейтай за короткий час увійшла в п'ятірку найсильніших команд світу і досягла наступних світових результатів:
1999 рік - ІІ загальнокомандне місце на Чемпіонаті Світу WAKO (25 - 28 листопада; г.Каорла, Італія)
2000 рік - Чемпіони Європи (22-28 травня; м.Одеса, Україна) / золото - 11 чол., Срібло - 7 чол., Бронза - 6 чол. /
2000 рік - ІІ місце на Першості Світу WAKO (14 - 17 вересня; м.Феодосія, Україна) / золото - 3 чол., Срібло - 6 чол., Бронза - 7 чол. /
2000 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Європи WAKO (22-27 листопада; м.Москва, Росія) / золото - 2 чол., Срібло - 4 чол., Бронза - 3 чол. /
2001 рік - І місце на Кубку Європи (21 - 27 травня; м.Одеса, Україна) / золото - 15 чол., Срібло - 2 чол., Бронза - 5 чол. /
2001 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Світу WAKO (20 - 26 листопада; м.Белград, Югославія) / золото - 3 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 5 чол. /
2002 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Світу (19 - 25 липня; р Бангкок, Таїланд) / золото - 5 чол., Срібло - 2 чол., Бронза - 3 чол. /
2002 рік - І місце на Першості Світу (17 вересня; г.Будва, Югославія) / золото - 4 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 1 чол. /
2002 рік - Чемпіони Європи (26 жовтня; г.Ліль, Франція) / золото - 5 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 1 чол. /
2003 рік - Чемпіони Світу (2 - 9 вересня - м Алма-Ата, Казахстан) / золото - 3 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 3 чол. /
2003 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Світу WAKO (27-30 вересня; р Ялта, АР Крим) / золото - 4 чол., Срібло - 4 чол., Бронза - 2 чол. /
2004 рік - Чемпіони Світу WAKO (13-17 жовтня; р Ялта, АР Крим) / золото - 10 чол., Срібло - 1 чол., Бронза - 1 чол. /
2004 рік - Чемпіони Світу, де завоювали «Пояс Короля Таїланду» (4-13 листопада; р Бангкок, Таїланд); / Золото - 4 чол., Срібло - 2 чол., Бронза - 3 чол. /
2006 рік - ІІІ місце на Чемпіонаті Світу (31 травня-8 червня; р Бангкок, Таїланд); / Золото - 2 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 3 чол. /
2007 рік - Чемпіони Світу (26 листопада - 6 грудня; р Бангкок, Таїланд) / золото - 7 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 12 чол. /
2008 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Європи (22 - 28 червня; г.Згорзелец, Польща) / золото - 5 чол., Срібло - 4 чол., Бронза - 6 чол. /
2008 рік - ІІІ місце на Чемпіонаті Світу (26 вересня - 2 жовтня; г.Пусан, Республіка Кореї) / золото - 5 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 5 чол. /
2009 рік - ІІІ місце на Чемпіонаті Європи (15-22 травня; г.Ліепая, Латвія) / золото - 7 чол., Срібло - 1 чол., Бронза - 6 чол. /
2009 рік - ІІІ місце на Чемпіонаті Світу (26 листопада - 6 грудня; р Бангкок, Таїланд) / золото - 9 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 5 чол. /
2010 рік - ІІІ місце на Чемпіонаті Європи (25-30 травня, м.Рим, Італія) / золото - 8 чол., Срібло - 4 чол., Бронза - 9 чол. /
2010 рік - участь у 1 Всесвітні Ігри з єдиноборств (було 6 лічензій з таїландського боксу Муейтай, 28 серпня - 5 вересня; м.Пекін, Китай) золото - 1 чол., Бронза - 4 чол. /
2010 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Світу (26 листопада - 5 грудня; р Бангкок, Таїланд) золото - 6 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 3 чол. /
2011 рік - ІІ місце на Чемпіонаті Європи (23-29 квітня; р Анталія, Туреччина) / золото - 10 чол., Срібло - 5 чол., Бронза - 7 чол. /
2011 рік - III місце на Чемпіонаті Світу (20 - 27 вересня, м Ташкент, Узбекистан) / золото - 4 чол., Срібло - 4 чол., Бронза - 9 чол. /
2012 рік - III місце на Чемпіонаті Європи (16 - 23 квітня, м Анталія, Туреччина) / золото - 6 чол., Срібло - 7 чол., Бронза - 8 чол. /
2012 рік - II на Кубку Європи (16 - 23 квітня, м Анталія, Туреччина) / золото - 4 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 2 чол. /
2012 рік - IV місце на чемпіонаті Світу (5 - 13 вересня, м.Санкт-Петербург, Росія) / золото - 3 чол., Срібло - 3 чол., Бронза - 1 чол.
На підставі вищепоказане результатів Федерація на сьогоднішній день підготувала:
16 Заслужених тренерів України (Євтушенко П.С., Батрін П.А., Ричко В.І., Пішенін В.В., Мітакі М.Ф., Червяков Ю.І., Хаджіогло Н.П., Хворов С. А., Солодков Ю.Ю., Сліпченко А.В., Мациборко І.М., Лавренко С.О., Артем'єв В.А., Стадниченко М.В., Коган Н.А., Ковальчук М.В. )
11 Заслужених майстрів спорту України (Євтушенко П.С., Тришин К.А., Кішенко А.Н., Григор'єв Д.С., Наконечний П.А., Неледва М.В., Архипов С.В., Лукін Б І.П.., Сліпченко М.А., Любченко І.В., Рогава Ц.Б.);
Близько 60 майстрів спорту України міжнародного класу;
Приблизно 250 Майстрів спорту України з таїландського боксу Муейтай
.
1-ий Чемпіон Світу з СНД - Євтушенко Павло Сергійович - Заслужений Майстер спорту України; Віце-президент УНФТБМТ; головний тренер збірної команди України з таїландського боксу Муей Тай.
Чемпіон Світу з таїландського боксу Муей Тай 1994 - по любителям
Чемпіон Світу з таїландського боксу Муей Тай 1995 - по професіоналам
Щорічно в Україні проводиться навчально-тренувальний атестаційний семінар для підвищення кваліфікації інструкторів та суддів, на якому тренера і судді підвищують свій рівень майстерності та отримують свідоцтва на право проведення занять з таїландського боксу Муей Тай і свідоцтва на право суддівства на змаганнях з Муей Тай.
Керівництво Української Національної Федерації таїландського боксу Муей Тай докладає особливу увагу з популяризації спорту, грунтуючись на принципі його доступності для всіх дітей. Завдяки такому підходу десятки хлопців, в тому числі з так званих «неблагополучних» сімей, отримують альтернативну «вулиці» систему виховання і самореалізації.
Фактично в Одесі Української Національної Федерацією таїландського боксу Муей Тай реалізується не тільки спортивний, а й масштабний соціальний проект, ефективність якого підтверджена досягнутим вихованцями інтернатів успіхом.
Коротка характеристика розвитку виду спорту в світі.
У вересні 1982 р Спортивні Влада Таїланду створили аматорську асоціацію Муей Тай Таїланду (Амато), якій Уряд Таїланду дало право на координацію розвитку аматорського Муей Тай як в Таїланді так і на міжнародному рівні. Амато організовує і проводить безліч аматорських змагань всередині Таїланду.
У лютому 1988 року була створена Федерація Муей Тай Азії (FAMA).
У квітні 1993 року в м.Бангкок (Таїланд) Амато на національному стадіоні проводить перший міжнародний чемпіонат з аматорському Муей Тай, в якому беруть участь такі країни як Таїланд, Бірма, В'єтнам, Малайзія, Філіппіни, Лаос, Україна, Росія, СНД. В рамках цих змагань з ініціативи Амато пройшла установча конференція Міжнародної федерації аматорського Муей Тай (IFMA), яка представляла собою міжнародну гілка Амато і поклала початок розвитку міжнародного аматорського Муей Тай. Тепер уже Амато і IFMA направляють спільну діяльність на розвиток аматорського Муей Тай як в Таїланді так і на міжнародному рівні.
У серпні 1994 року Національна комісія з питань культури Департаменту освіти Таїланду, державний орган санкціонує підставу Міжнародної любительської Муей тай асоціації (IАМТА). Таким чином IАМТА повинна була проводити всі спортивні заходи тільки з дозволу Спортивних Властей Таїланду.
Сьогодні, після багатьох років наполегливої роботи, Олімпійський комітет Азії і Олімпійський комітет Таїланду прийняли і визнали IFMA як єдину міжнародну аматорську федерацію, яка має право займатися розвитком Муей Тай як видом спорту в міжнародному масштабі.
ЗВЕРНЕННЯ ДО СПОНСОРАМ І МЕЦЕНАТАМ
Громадська організація «Українська федерація таїландського боксу Муей-Тай» є всеукраїнською неприбутковою громадською організацією, що розвиває в Україні на високому рівні вид спорту - таїландський бокс Муейтай і представляє Україну на всіх найвищих спортивних форумах, включаючи чемпіонати Європи та Світу.
Філософія нашої організації полягає в тому, що кожна дитина має право отримати шанс знайти свій шлях у великому спорті. Таким чином, в наших спортивних центрах, розташованих в місті Одесі, всі діти до 16-ти років тренуються безкоштовно. Даний підхід допомагає десяткам хлопців, в тому числі з «неблагополучних» сімей, отримувати альтернативну «вулиці» систему виховання і самореалізації. Фактично в Одесі Українська Національна Федерація таїландського боксу Муей-Тай реалізує не тільки спортивний, а й масштабний соціальний проект, ефективність якого підтверджена досягнутим вихованцями інтернатів успіхом. Ми вважаємо, що кожна дитина має право отримати шанс знайти свій шлях у великому спорті.
Завдяки федерації та спонсорської допомоги людей, зацікавлених у навчанні дітей, в програмі нашої організації передбачені для дітей змагання, як в Україні, так і за її межами, але, будучи неприбутковою організацією, ми високо цінуємо будь-яку допомогу з боку людей, які підтримують і розуміють нас.