Концентрована сила і перша кров: у Вінниці стартував Кубок України з тайського боксу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Источник  - Винницкий информационный портал "Вежа"

Юлія Плахтій, 15 Грудня 2017

240 спортсменів з тайського боксу та 12 суддів з усієї України, відомі чемпіони та тренери всеукраїнського та світового рівнів – ці та інші шановні гості Вінниці зібралися у спортивному клубі «Нокаут», де 14 грудня стартував Кубок України з таїландського боксу Муай Тай.

Змагання подібного масштабу та рівня у Вінниці відбуваються вперше. Сьогодні, 15 грудня, VежА побувала на відкритті змагань та на власні очі побачила спортсменів, які у майбутньому мають усі шанси стати всесвітньо відомими. Серед них – 22 бійця з Вінницької області.

Загалом сьогодні відбулось 49 боїв, завтра очікується ще більше. Змагаються хлопці у вагових (до 91+ кілограма) та вікових категоріях (із 10 до 35 років), окремо першість виборюватимуть і дівчата.

Сьогодні головним суддею змагань став Сергій Лавренко, який також є головою колегії суддів Всеукраїнської національної Федерації України за тайського боксу Муай Тай.

Україна входить у першу п’ятірку найсильніших країн світу з тайського боксу серед аматорів. А провідні спортсмени можуть ділитися досвідом, коли поруч є молоде покоління, – говорить суддя. – Тому сьогодні в нас п’ять вікових категорій серед дорослих, а ще – є кілька дитячих, починаючи від 6 і до 10 років.

 

Судді Кубку

Організатори та спонсори змагань

У рамках офіційного відкриття змагань глядачі побачили виступи вінницьких танцювальних колективів та команду «Вінницьких вовків» з черлідингу.

Сьогодні – тільки попередні поєдинки та тренування, а ось у неділю тут буде справді гаряче – адже саме тоді розпочнуться фінальні двобої.

До речі, варто зауважити, що попри те, що наразі спортсмени тільки «розігріваються», вже до другої години дня тут були травмовані спортсмени: двоє юнаків із переломами носа та ще один – із переламаною рукою. Останній, звісно, вже не зможе продовжити змагання. Усіх хлопців забрала карета «швидкої», а медики постійно чергують у залі.

Та й після офіційного відкриття встигла пролитися кров. Й справді – тайський бокс вважається доволі травматичним видом спорту.

Тайський бокс або ж Муай (муей) тай – вид бойового мистецтва, який вважається більш вільним ніж звичайний бокс. У муай тай дозволені удари не тільки кулаками, а й ліктями, колінами та гомілками. Відтак його також називають «боєм восьми кінцівок». Тайський бокс не є олімпійським видом спорту, втім змагання з нього відбуваються регіонального, національного та міжнародного масштабу.

Організатор змагань, Віктор Торкотюк, який також є Президентом Вінницької обласної федерації з тайського боксу Муай Тай, зауважив:

"....Це справді визначна подія, для нашого міста в першу чергу. Ще ніколи у Вінниці не було такої концентрованої сили, – запевнив Торкотюк. – Сьогодні було 49 двобоїв, а завтра вже із 9:30 до 20 години вечора буде ще більше. Приходьте, буде цікаво..."

Поважний гість Кубку Павло Євтушенко (головний тренер збірної України з тайського боксу, заслужений тренер України), зауважив:

"...Тайландський бокс має лідируючі позиції серед неофіційних видів спорту в Україні. У Вінниці такий захід вперше, але ми сподіваємося, що саме з цього чемпіонату розпочнеться гарна традиція проведення таких масштабних подій у місті. Бо у Вінниці зростають хороші спортсмени, яким потрібно давати можливість розвиватися саме тут і показувати гарні результати, а далі – підіймати наші прапори на всіх п’єдесталах світу..."

Також Павло Євтушенко зазначив, що українська федерація з тайського боксу є однією із найсильніших у світі.

"...Цього року на Всесвітніх Іграх серед 20 країн Україна навіть обійшла Таїланд. Україна вперше за всю історію Незалежності з 9-го місця підійнялась на почесне 5-те. Ми взяли три «золота» та одне «срібло».
Ми сподіваємося, що 2024 року ми будемо змагатися на Олімпіаді у Парижі, бо наразі ми вже визнані Міжнародним Олімпійським комітетом, пройшли усі етапи, потрібні для цього. Тому можна сказати, що серед спортсменів, які сьогодні тут змагаються – є ті, які стануть не тільки призерами цієї Олімпіадами, а й сподіваюсь – чемпіонами."

       

 tafisa   pas 

Это интересно

  • История украинской федерации +

    В 1990 году, благодаря усилиям представителей Одесского объединения восточных единоборств, был установлен контакт с Европейской Read More
  • История таиландского бокса +

    К сожалению, история возникновения таиландского бокса Муэй Тай до сих пор остается неясной. Таиландские исторические Read More
  • Занимайтесь Муайтай +

    И Вы получите возможность: Сбросить лишний вес, тренировать свое тело, сделать его красивым, крепким, гибким, Read More
  • 1

Архив

Сайт нашей федерации, образца 2005 года, добросовестно  отслужил 10 лет.
Он свою задачу выполнил и "вышел на заслуженный отдых".  Но вся информация, которя хранилась на нем,  остается доступной.
Поэтому, если  у Вас возникнет потребность обратиться к старым страницам,  заходите и читайте.